Varování: Nikdy nepoužívejte AI ke generování textů, sloužících jako vlastní práce bez kvalitního ozdrojování

Ve světě je nyní populární hned několik AI (artificial inteligence) ke generování obrázků, textů, dokonce i hlasu, hudby a spousta dalších. Každý den na trhu přibude dalších 20 produktů.

Pokud nepíšete přímo práci o AI a neozdrojujete vše dostatečně správně, tak v případě, že v budoucnu dojde ke snadnému odhalení, že váš text ve vysokoškolské práci psalo AI a ne Vy, může vám být odebrán akademický titul. Tím více narůstá šance odhalení, pokud se takový systém zaintegruje přímo do systémů na kontrolu odevzdaných plagiátů, což je ve finále v zájmu všech.
AI není zakázaná používat, ale pohlídejte si právní rámec jejího používání ve vlastní práci a kvalitní ozdrojování, aby bylo snadno odlišitelné, co je vaše vlastní práce a co bylo vygenerováno pomocí AI.

Zdroje: